Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta

"Szkoła przyjazna uczniowi, ale wymagająca"

Była, jest i będzie I edycja zajęć z zakresu edukacji obronnej – szkolenie strzeleckie oraz zajęć na symulatorach zawodowych dedykowane uczniom klas VIII szkół podstawowych – za nami!

12 i 13 listopada 2024 r. były dla nas niezwykle wyjątkowe i dostarczyły nam wiele radości! Wszystko za sprawą gości, których mogliśmy przyjąć w naszych skromnych progach – a byli nimi uczniowie klas VIII:
Szkoły Podstawowej nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej
Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej
Szkoły Podstawowej nr 6 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej
Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Białej Podlaskiej
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej
Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu
Wszyscy ósmoklasiści podczas wizyty w naszej szkole mieli okazję odbycia zajęć z zakresu edukacji obronnej – szkolenie strzeleckie, które są ujęte w podstawie programowej przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa. Ponieważ nasza szkoła posiada broń, własną strzelnicę pneumatyczną i dostęp do strzelnicy sportowej oraz wykwalifikowaną kadrę specjalistów, takie zajęcia zostały przeprowadzone właśnie w naszych szkolnych murach. Jedna z grup miała także możliwość wizyty w pobliskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Małaszewiczach i odbycia zajęć z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Ponadto drugiego dnia naszym zajęciom towarzyszył wóz patrolowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Terespolu, który można było eksplorować. Poza zajęciami z zakresu edukacji obronnej i szkolenia strzeleckiego, w trakcie pobytu w naszej szkole, uczniowie klas VIII odbyli także zajęcia warsztatowe wykorzystujące symulatory zawodowe firmy SIM Factor. Był to symulator pracy maszynisty pojazdu kolejowego, symulator kontroli bagażu podróżnego na terminalu oraz gogle VR które umożliwiały wirtualny spacer po wagonie pasażerskim oraz jego obsługę. Dostęp do wszystkich wymienionych sprzętów zapewnili nam Centrum Kształcenia Kadr Kolejowych i Stowarzyszenia Instytut Ekonomii Środowiska i Transportu w Legnicy, wspierani przez rewelacyjnych wolontariuszy – Ingę i Mikołaja.
Dziękujemy serdecznie Dyrektorom wyżej wymienionych szkół podstawowych za wyrażenie zgody i umożliwienie uczestnictwa państwa uczniów w zajęciach i warsztatach przez nas zorganizowanych, a nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy przyjechali razem z ósmoklasistami – za opiekę! Dziękujemy samym ósmoklasistom za aktywne uczestnictwo w zajęciach! Jesteście cudowni i mamy nadzieję ponownie Was spotkać na swojej drodze! Dziękujemy również naszym wspaniałym uczniom klas mundurowych oraz klas kolejowych i eksploatacji portów i terminali, którzy wcielali się w rolę instruktorów i służyli pomocą młodszym kolegom!
A fotorelację przygotował nam Szymon Kiryczyński